W głowie mam już jedno Wasze pytanie: po co kupować „smart termometr”, skoro zwykłe są tańsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższej recenzji. Tak więc życzę miłej lektury artykułu, w którym główną rolę gra czujnik Sonoff!

Czujnik Sonoff – wygląd

Produkt dostaliśmy na testy ze sklepu Houseiq.pl. Na początek tradycyjnie opiszę pudełko, które wygląda troszkę inaczej niż to standardowe, a w którym skrywa się czujnik Sonoff. Zamiast białego tła Sonoff postawił na kolor pomarańczowy. Sądzę, że jest to ciekawy zabieg, gdyż nie jest to urządzenie, które może działać samodzielnie (do działania potrzebny jest mostek Zigbee).

ເຊັນເຊີ Sonoff

Napisy na opakowaniu są koloru białego. Sam termometr jest niewielki, co jest dużą zaletą, ponieważ można go dyskretnie ukryć w pomieszczeniu. Dużym plusem jest taśma dwustronna, która pozwala na zamocowanie czujnika np. na ścianie. Termometr jest biały. Dla mnie to zaleta, ponieważ ściany w moim mieszkaniu są właśnie tego samego koloru. Dzięki temu urządzenie „wtapia” się w tło. Na samym środku jest wygrawerowany symbol termometru.

ເຊັນເຊີ Sonoff

ການປະຕິບັດ

Zacznijmy od podstawowych parametrów. Czujnik pokaże temperaturę oraz wilgotność powietrzą w naszym domu. Robi to z dużą dokładnością (sprawdzałem z innymi termometrami). Praktycznie czujnik jest dokładny do 0,1 wartości. Jedyna wada, którą zauważyłem (przynajmniej na początku), to małe problemy z parowaniem z bramką Sonoffa. Później nie doświadczyłem tych problemów.

ເຊັນເຊີ Sonoff

Czujnik Sonoff – aplikacja

Czujnik połączyłem z Sonoff Bridge (a co za tym idzie z aplikacją Ewelink). Dlaczego? Ponieważ odpowiemy sobie na pytanie ze wstępu. Taki smart termometr daje nam dużo możliwości. Podstawową zaletą jest fakt, że możemy sprawdzić temperaturę gdziekolwiek jesteśmy. Nie jest to super opcja „WOW”, ale miło to wiedzieć.

ເຊັນເຊີ Sonoff

Natomiast najważniejsza zaleta to możliwość stworzenia scenariuszy. Wyobraźcie sobie. Posiadacie smart termostaty. Tworzycie sobie scenariusz – „grzejnik działa, kiedy temperatura jest poniżej 15 stopni, a kiedy jest powyżej 25 stopni wyłącza się – scena ta włącza się w godzinach, kiedy ktoś jest w domu” lub „wilgotność powietrza spada poniżej x % nawilżać powietrza włącza się”. Jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy.

ລວມ

Smart czujnik temperatura-wilgotność jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozbudować swój dom w większym stopniu niż „włączać – wyłączać światło automatycznie”. Inni fani technologii mogą ominąć ten zakup. Ten czujnik możecie kupić ຢູ່ໃນການເຊື່ອມຕໍ່ນີ້.


Pawełແມ່ນບຸກຄົນໃນທາງບວກທີ່ມີຄວາມລັບຫຼາຍກວ່າ ໜຶ່ງ ຄົນ😉ລາວຮັກ Google Home ແລະທຸກຢ່າງທີ່ສາມາດເຊື່ອມໂຍງກັບມັນໄດ້. ລາວບໍ່ຢ້ານທີ່ຈະສະແດງຄວາມຄິດເຫັນ, ແລະເປົ້າ ໝາຍ ຂອງລາວແມ່ນການອອກແບບເຮືອນທີ່ສະຫຼາດເພື່ອບໍ່ໃຫ້ມັນເບິ່ງເຫັນໄດ້. ລາວດີໃຈທົບທວນທັງຜະລິດຕະພັນແລະກ້ອງຖ່າຍຮູບ Smart Home - ເຊັ່ນ: ລົດໃຫຍ່.

ກຸ່ມໂປໂລຍ Smart Home ໂດຍ SmartMe

ກຸ່ມໂປໂລຍ Xiaomi ໂດຍ SmartMe

ໂປຼໂມຊັ່ນ SmartMe

ຂໍ້ຄວາມທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ

ເພີ່ມຄວາມຄິດເຫັນ

ທີ່ຢູ່ອີເມວຂອງທ່ານຈະບໍ່ໄດ້ຮັບການຈັດພີມມາ. ທົ່ງນາທີ່ຕ້ອງໄດ້ຮັບການສໍາເລັດແມ່ນຫມາຍ * *